Farma fotowoltaiczna Power Peak GS

Power Peak GS to konstrukcja oparta o prefabrykaty stalowe ocynkowane ogniowo. Zastosowanie stalowych ocynkowanych zamienników pozwala zaoszczędzić na konstrukcji montażowej. Główną zaletą rozwiązania Power Peak GS to przede wszystkim niższa cena w porównaniu z aluminiowym zamiennikiem.

 

power-peak

 

 

Podobnie jak w przypadku systemu Power Peak Al konstrukcja oparta jest na ocynkowanych dwuteownikach. Wykończenie całości opiera się na szynach aluminiowych. Detale montowane do dwuteowników i podtrzymujące profile aluminiowe to ocynkowana stal. Podobnie jak w aluminiowym odpowiedniku konstrukcja opiera się na prefabrykatach. Większość konstrukcji przygotowywana jest w fabryce, natomiast dwuteowniki podtrzymujące całość mogą być dostarczane przez lokalnych producentów, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty. Panele fotowoltaiczne podobnie jak w system Al montowane są na specjalnych profilach aluminiowych przystosowanych do dedykowanych końcowych i środkowych zacisków montowanych za pomocą śrub RAD.

 

System-power-peak

 

Cała konstrukcja budowana jest na jednym rzędzie dwuteowników. Możliwa jest także adaptacja kąta nachylenia konstrukcji bezpośrednio na miejscu budowy. Wsparcie techniczne i handlowe zapewniamy od zamówienia do montażu.

 

Podsumowanie najważniejszych cech systemu Power Peak Alu:

 

  • Zoptymalizowany projekt konstrukcji obniżający koszty materiałów.
  • Dostosowanie konstrukcji pod indywidualne potrzeby konkretnej instalacji.
  • Możliwość poprawienia kąta nachylenia konstrukcji bezpośrednio w miejscu montażu przez odpowiednie zamontowanie śrub.
  • Przygotowanie w fabryce dopasowanych prefabrykatów, gotowych do montażu w bezpośrednio na budowie.
  • Użycie specjalnych szyn aluminiowych ułatwiających bezpieczne przeprowadzenie okablowania.
  • Możliwość wykorzystania lokalnych standardowych dwuteowników, co pozwala obniżyć koszty transportu.
  • Wykorzystanie stalowej ocynkowanej konstrukcji nośnej dla paneli fotowoltaicznych redukującej koszty całej instalacji.
  • Montaż paneli fotowoltaicznych do konstrukcji montażowej za pomocą unikatowych śrub RAD i dedykowanych końcowych i średnich zacisków, co w znaczny sposób przyspiesza montaż.