O firmie

W dniu 12 stycznia 2023 roku nazwa firmy Belos-PLP S. A. zmieniła się na PLP Poland (Belos) S.A.

 

PLP POLAND (BELOS) S.A. jest największym polskim producentem osprzętu sieciowego dla linii:

 

- Najwyższych Napięć (NN)
- Wysokich Napięć (WN)
- Średnich napięć (SN)
- niskich Napieć (nN)

 

oraz

stacji elektroenergetycznych

 

Spółka PLP POLAND (BELOS) utrzymuje ścisłą współpracę z wiodącymi na rynku biurami projektowymi oraz instytutami naukowo-badawczymi, dzięki czemu nasze wyroby spełniają wymagane normy.

Naszym największym atutem jest wysoka jakość produktów potwierdzona certyfikatami (ISO, IEn i PCA), oraz doświadczenie i wsparcie techniczne, doceniane przez Klientów. 


W 2007 roku, po wejściu inwestora strategicznego, firma stała się częścią grupy Preformed Line Products (PLP) – światowego wytwórcy i dostawcy produktów, technologii oraz rozwiązań energetyki i telekomunikacji. PLP Poland (Belos) jak i Preformed Line Products Company działają w branży elektroenergetycznej od 1947 roku.

Firma Preformed Line Products (PLP) z siedzibą w Cleveland (Ohio), notowana na NASDAQ:PLPC, w ostatnim rankingu FORBSA w kategorii America’s Best Small Companies uklasowała się na 68 pozycji. Stanowi obecnie miedzynarodową grupę, która dostarcza swoje wyroby klientom na całym świecie poprzez podległe spółki znajdujące się w takich krajach jak: Australia, Argentyna, Brazylia, Chiny, Francja, Hiszpania, Indonezja, Kanada, Malezja, Meksyk, Nowa Zelandia, Polska, RPA, Tajlandia, Wielka Brytania.

 

DSCF0660w2