Zestawy fotowoltaiczne

Belos-PLP jako producent konstrukcji fotowoltaicznych do mocowania paneli PV zapewnia także kompleksowe rozwiązania w postaci zestawów fotowoltaicznych. Zestaw fotowoltaiczny składa się z paneli, inwertera, konstrukcji montażowej, zabezpieczeń oraz akcesoriów. Wszystkie elementy wchodzące w skład takiego systemu dostępne są w sprzedaży Belos-PLP.

Fotowoltaika-Bielskow12

 

 

Panele fotowoltaiczne

 

Belos-PLP jest dystrybutorem czołowych paneli fotowoltaicznych na rynku. Współpracujemy z polskimi producentami jak i hurtowniami fotowoltaicznymi. Mając dostęp do szerokiej bazy ogniw oraz nowości, jesteśmy wstanie zapewnić klientowi produkt dostosowany na każdą kieszeń i do każdej potrzeby. Od małej przydomowej elektrowni po dużą farmę fotowoltaiczną. W ofercie posiadamy panele monokrystaliczne jak i polikrystaliczne. Jesteśmy w stanie ściągnąć większość popularnych, sprawdzonych i niezawodnych modeli paneli fotowoltaicznych.

 

panel

 

W naszej ofercie znajdują się między innymi ogniwa takich firm jak:

  • Bruk-Bet Solar
  • X-Disc
  • Sharp
  • LG
  • Boviet
  • Amerisolar
  • Q-cells
  • I wiele innych

 

 

 modul

 


 

Inwertery

 

Falowniki to serce instalacji fotowoltaicznej.  Do ich głównego zadania należy inwersja prądu stałego na prąd zmienny. Współczesne inwertery dają duże możliwości konfiguracji i podłączenia szeregów paneli fotowoltaicznych. Coraz więcej inwerterów ma już wejścia na 2 punkty MPPT, a do każdego punktu MPPT możn. Standardem jest integracja falowników z modemami wifi i udostępnianiem przez producentów dedykowanych serwerów pozwalających zdalnie śledzić pracę instalacji fotowoltaicznej.

 

Falownik-Huawei

 

W ofercie Belos-PLP znajdują się:

Falowniki on gridowe – przeznaczone do podłączenia instalacji do sieci energetycznej. Co ciekawe takie inwertery zasilane są z sieci energetycznej. W momencie kiedy w sieci nie ma prądu, taki inwerter pomimo tego, że jest podłączony do paneli fotowoltaicznych, po prostu nie działa

Falowniki off-gridowe – ten rodzaj falowników przeznaczony jest do pracy całkowicie poza siecią energetyczną. Falowniki podłączone do akumulatorów i regulatora ładowania pracują bezpośrednio z urządzeniami elektrycznymi.

Falowniki hybrydowe – jak sama nazwa wskazuje takie falowniki mogą pracować zarówno z prądem stałym jak i zmiennym. Inwertery hybrydowe mają bardzo szeroki zakres pracy i konfiguracji. Mogą pracować priorytetowo w trybie on-gridowym, a w przypadku awarii automatycznie przełączać na działanie off-gridowe. Mogą prirytetowe bezpośrednio zasilać urządzenia elektryczne pracując w trybie off-grid i  dopiero w miarą potrzeby przełączać się współpracę z siecią energetyczną.

 

fronius-inwerter-symo

 

Różni producenci specjalizują się w produkcji równych falowników. W naszej ofercie znajdują się tacy producenci jak:

- Fronius

- SMA

- Growatt

- Orvaldi

- Huawei

 

 


 

 

Zabezpieczenia, akcesoria montażowe

 

Belos-PLP współpracuje w wieloma hurtowniami elektrycznymi, dzięki czemu możemy kompleksowo zapewnić dobór wszystkich podzespołów potrzebnych do instalacji fotowoltaicznej.

 

MC4

 

Oferujemy:

Zabezpieczenia DC

Zabezpieczenia AC

Okablowanie DC : 4 lub 6 mm2

Okablowanie AC

Skrzynki przyłączeniowe.

Wtyczki MC4 do połączenia szeregowego i równoległego

 

Untitled-2